Pierwszy etap konkursu na prelekcje został rozstrzygnięty!

Przedstawiamy trójkę zwycięzców pierwszego etapu konkursu, których będziecie mogli wysłuchać już na Festiwalu.

Kto wzbije się w niebo szybowcem? O tym zadecydujecie już 4-go czerwca w Ząbkowicach Śląskich! Zagłosuj i sam zdobądź nagrodę!

JOLA RYDKODYM

Chciałabym opowiedzieć o swojej wyprawie przyczepą kempingową do Norwegii, na którą zabrałam 4 koleżanki – średnia naszego wieku to 56 lat. Przejechałyśmy od Lindesnes do Nordkap zwiedzając miasta, wędrując po górach (Preikestolen, Trolltunga, Lofoty), odwiedzając lodowce, podziwiając wodospady itp. Tytuł mojej prezentacji to „Norwegia po babsku” -to wyprawa odważnych kobiet, które nie poddają się ani samotności, ani wiekowi i dlatego mogą być inspiracją dla innych!

MARTA WASIOŁKA

Mauritius, to mała wyspa, na której zderzają się trzy religie, trzy różne języki i wiele różnych kultur. Kraj, o którym głośno ostatnio zrobiło się w biurach podróży, gdzie pokazują piękne plaże, palmy i drinki przy zachodzie słońca. Ja chciałabym opowiedzieć o tej ‚twarzy’ wyspy, którą pokochałam, czyli o ludziach, jedzeniu i kulturze, a także o tej, która wyciska łzy z oczu, czyli bezdomnych psach pojawiających się na każdym kroku. To nie będzie opowieść o wakacyjnej przygodzie, to opowieść o drodze do lepszego świata.

https://drive.google.com/open?id=0B-4f_XHNlMLraklwVl9SS1VwQWc

LUDWIK PAPAJ
„Kierunek Kitaj czyli autostopem do Chin i dalej”

Czy wiecie co to uralski monsun? Jak porozumieć się z Chińczykami? Czy da się ożywić terakotową armię? Czy w Laosie występują drogi… i dlaczego do publicznych toalet w Tajlandii lepiej wchodzić parami? Porwę was w niezapomnianą opowieść o mojej autostopowej podróży, która zaprowadziła mnie z Polski na drugi koniec Azji.

 

Podczas festiwalu będziecie mogli głosować na prelekcję, która przypadnie Wam najbardziej do gustu.

Nagrody dla prelegentów:

1 miejsce
Lot szybowcem z filmem od Wniebowzięci
Plecak VOLVEN Denali 40 od sklepu SKALNIK
Podwójne wejście na Tygiel Waloński
2 miejsce
Spływ pontonowy od Rafting Bardo
Mata VOLVEN ultralight od sklepu SKALNIK 
Podwójne wejście na Tygiel Waloński
3 miejsce
Śpiwór VOLVEN Comfort II od sklepu SKALNIK
Podwójne wejście na Tygiel Waloński

Spośród wszystkich osób, które zadecydują się zagłosować na prelekcję konkursową, wylosujemy nagrodę – kurs na sternika motorowodnego od firmy Szkolenia Żeglarskie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *