Aktualności


Już dawno po festiwalu, dziękujemy Wam za tak liczne przybycie! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Krzyśka oraz Oli, a także na nasze AFTERPARTY!Mamy dla Was kolejną niespodziankę. Tym razem dla amatorów podróżowania, którzy nie boją się mikrofonu i kilkudziesięciu słuchaczy. Szczegóły tutaj

Ruszyły zapisy na warsztaty survivalu. Więcej info na fanpage na Facebook’u
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty! Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się podczas festiwalu. Autorzy nagrodzonych zdjęć zostaną poinformowani mailem. Zdjęcia będzie można oglądać w galerii na Twierdzy.
Konkurs na wpis na blogu rozstrzygnięty! Oto zwycięzca: Machu Picchu – pokonuję słabościTutaj powstała grupa , której zadaniem jest kojarzenie ze sobą kierowców, którzy mają wolne miejsca w aucie i pasażerów, którzy jeszcze nie mają pojęcia jak dojechać do Srebrnej Góry, abyście mogli się znaleźć i dotrzeć do nas jak najszybciej!!Ruszyły zapisy na warsztaty kuchni azjatyckiej. Więcej info na fanpage na Facebook’uProgram festiwalu jest już gotowy. Zapraszamy do zapoznania się z nim!Przedstawiamy nowego prelegenta. Tym razem jest to ktoś z naszej ekipy!. Grzesiek opowiem nam o tym, jak wcale nie tak drogie i dalekie podróże mogą okazać się tymi największymi!

Mamy dla Was nowy konkurs. Prowadzisz podróżniczego bloga? To jest konkurs dla Ciebie!Właśnie ruszył nasz projekt na PolakPotrafi.pl !!!

Zachęcamy Was do wsparcia naszego festiwalu, a co za tym idzie współtworzenia go.

Potrzeba nam 4000 zł, abyście na naszym festiwalu mogli doświadczyć wszystkich zaplanowanych przez nas atrakcji. Zapraszajcie przyjaciół, znajomych, rodzinę, współpracowników i wszystkich innych, aby również mogli tworzyć PodRóżnych - Festiwal o krok dalej!Mamy już filmik promujący Festiwal! Zapraszamy do oglądania!


Mamy dla Was nowe warsztaty. Zapraszamy na Acoyogę!

Autostopem przez 3 strefy klimatyczne po dzikich ostępach Afryki Zachodniej, na których biały człowiek jest atrakcją dnia, tygodnia, miesiąca, a nawet kilku lat. Niestraszna malaria, wirus ebola, religia voodoo oraz islamscy rebelianci z okolic Timbuktu.

Pewnie się domyśliliście, że właśnie chcemy ogłosić kolejnego prelegenta! Szymon Antkowiak - nieustraszony autostopowicz, który wyruszył w samotną podróż po Afryce z chęcią zrelacjonuje nam swój odważny trip.Pamiętacie te niedzielne wypady rowerowe z rodziną za miasto? Natura, cisza, spokój...

Nasz kolejny prelegent również obcuje z naturą w ten sposób, jednak nieco mniej spokojnie. Rowerem po pustyni Gobi? Jasne! Tandemem w Alpach? Tym bardziej! Karol Kleszyk , o którym mowa nie boi się rowerowych wyzwań, a podróż z niewidomym na tandemie nie jest dla niego przeszkodą. Właśnie ten człowiek, dla którego nic nie jest niemożliwe, stanie na naszej prelekcyjnej scenie!
Zastanawialiście się kiedyś co by było, gdybyście utknęli na dłużej w tajemniczej dżungli lub mroźnej Alasce? Chcielibyście się poczuć jak Bear Grylls walcząc o przetrwanie wśród dzikiej natury?

Przedstawiamy Wam kolejne warsztaty, które odbędą się podczas naszego festiwalu. Będą to warsztaty survivalu!
Uwaga, uwaga! Ogłaszamy pierwszy KONKURS FOTOGRAFICZNY! Dowiedz się więcej tutaj!


Ta wiadomość powinna zaciekawić wszystkich amatorów eksperymentowania w kuchni, jak i posiadaczy podniebień zaprawionych w bojach i wypalonych, nadal jednak poszukujących nowych smaków Emotikon smile. Warsztaty kulinarne, które poprowadzi Artur Winiczenko!
Czas na przedstawienie ostatniego zespołu, który zagra na naszej festiwalowej scenie. W sobotę zapraszamy na koncert zespołu RusT!
Z wielką przyjemnością przedstawiamy Wam Małgorzatę Szumską, która w trakcie festiwalu opowie nam o swojej pracy wolontariackiej na Filipinach.
Festiwal już za niecałe dwa miesiące, więc wyczuwamy, że już pora odkryć przed Wami kolejnych prelegentów. Wybierzcie się z nami... za horyzont!

Przedstawiamy ekipę Za horyzont! Przedstawią nam swoje tripy tak, że z pewnością poczujemy się jakbyśmy to właśnie my jechali przez nieznany kraj czując wiatr we włosach i pełną wolność.

Przedstawiamy kolejnych prelegentów! Wspaniała czteroosobowa rodzina, która nie boi się wyzwań i razem zwiedza świat. Podczas prelekcji udowodnią, że dzieci nie są żadnym ograniczeniem w podróży, a wręcz przeciwnie, rodzinnej podróży nie zamieniliby na nic innego. Oto 8 stóp!Zostajemy przy ogłaszaniu prelekcji. Tym razem będą to wrocławscy studenci, którzy swoją ponadroczną podróżą dookoła świata zachwycili już niejedną osobę. Przez Kontynenty, czyli Marta, Maciek, Tomek, Janek, Hania i Kuba to grupa studentów, którzy w 2013 roku wyjechali w szaloną autostopową podróż dookoła świata!

Chętnie posłuchamy ich opowieści na temat krajów, które odwiedzili i przygód, jakie ich spotkały, a było ich bez liku!Dziś prelekcyjnie. Podczas tegorocznej edycji PodRóżnych mamy ogromny zaszczyt gościć podróżników, którzy swoją osobą codziennie pokazują, że bariery istnieją tylko w naszej wyobraźni. Przedstawiamy Krzysztofa Jankowskiego oraz Agnieszkę Świąć. Zapewniamy, że będzie inspirująco!Dobrze wiecie, że oprócz prelekcji i koncertów mamy zaplanowane dla Was ciekawe warsztaty, w których będziecie mogli wziąć udział już od samego rana.

Przedstawiamy Wam Agencje Reklamowo-Artystyczną Boho!

Przedstawiamy kolejny zespół: Blackberry Hill, który zabierze Was w niezwykłą muzyczną podróż!
Dziś znów mamy ogłoszenia, ale tym razem muzyczne. Robot House to kolejny zespół, który umili nam jeden z festiwalowych wieczorów. Właśnie takich wulkanów energii pragniemy na naszej scenie!


Nadszedł czas na ogłoszenie kolejnych PodRóżnych! Skupiając się na różnorodnych podróżach i podróżnikach nie mogłoby u nas zabraknąć odkrywającego świata zwierzęcia.

Oto niezwykła trójca, która zagości u nas na festiwalu. Wataha w podróży. 3wilki.pl, , czyli Agata, Przemek i Diuna, to niezależna i pełna wewnętrznego uporu "wataha", która przemierza świat, a w 2013 roku zawitała w Himalaje. Nie możemy się doczekać, aż Agata i Przemek nam o tym opowiedzą, a Diuna może nawet zamerda ogonem ;)

Mamy pierwszą prelegentkę! Przedstawiamy Wam niesamowitą kobietę, która poznała Kaukaz Północny od podszewki. Pierwszą PodRóżną jest Stasia Budzisz-Cysewska, która uraczy Was prelekcją p.t. "Kaukaz Północny babskim okiem".


Ruszyliśmy z naszym kanałem na Youtube! Możecie na nim obserwować postępy w przygotowywaniu festiwalu oraz obejrzeć, jak wygląda sama Twierdza. Zapraszamy do oglądania!Obserwujcie naszą stronę internetową, funpage na Facebook’u oraz kanał na YouTube, żeby być na bieżąco!