O nas


Jesteśmy grupką wspaniałych osób, które łączy pasja podróżowania. Działamy jako stowarzyszenie Gildia Sztuki. Realizowaliśmy również inne projekty, m.in. 5 edycji Festiwalu Artystycznych Poszukiwań - PRZYSTAŃ.


Projekt “PodRóżni - Festiwal o krok dalej” współtworzymy z Twierdzą w Srebrnej Górze, dlatego razem z prezesem Twierdzy, Panem Krzysztofem Nieborą, czuwamy nad jego pomyślną realizacją. Pracujemy prężnie i z wielkim zaangażowaniem, aby w ostatni weekend maja każdy uczestnik Festiwalu powiedział: “Wracam tu za rok!”.Zuza - Prezes Stowarzyszenia. Podróżowanie to tylko jedna z jej pasji. Kocha taniec, śpiew oraz fotografię analogową. Na co dzień opiekun w przedszkolu integracyjnym. W przyszłości planuje roczny wyjazd na wolontariat, co pozwoli pogodzić jej dwie miłości- pracę oraz podróżowanie. Uparcie dąży do celu, więc festiwal na pewno Was nie zawiedzie ; )

Fiołek - Wiceprezes Stowarzyszenia. Roślina występująca w górach, jak również na wodach otwartych jezior, mórz i oceanów. Cierpi przy nadmiernym nasłonecznieniu, lubi chłodne temperatury i opady śniegu z dala od miejskiego zgiełku. Rzadko zapuszcza korzenie w jednym miejscu - lubi zmiany i wyzwania. Jej marzeniem jest osiąść na parapecie we własnoręcznie wybudowanej, górskiej, drewnianej chacie.

Siamka - Aktywny członek Stowarzyszenia od 5 lat, od 2012 Prezes Stowarzyszenia i organizator 3 edycji Festiwalu Artystycznych Poszukiwań "PRZYSTAŃ". Osoba ambitna, ciekawa świata i kochająca podróże. W przyszłym roku oddaje Gildię Sztuki w ręce młodych i zaangażowanych osób mając nadzieję na kontynuację jej poczynań.

Piorun - Duszę włóczęgi odziedziczyłam po tacie, który świat przemierza rowerem. Jestem głodna nowych doświadczeń, dzikich przygód i ryzykownych wypraw. Jestem osobą bardzo społeczną. Kocham poznawać nowych ludzi. Postanowiłam, łącząc te dwie pasje, spełnić się jako organizator festiwalu podróżniczego. Na pomysł stworzenia tego eventu wpadłam razem z Zuzą siedząc na pomoście nad Jeziorkiem w Górznie podczas V edycji Festiwalu Artystycznych Poszukiwań. Z ogromną przyjemnością i nadzieją ogłaszam, że widzimy się 29.05.15! :)

Ania - Umysł ścisły, uwielbia tańczyć, szwędać się po górach oraz podróżować, najbardziej w jak najmniejszym, ale zgranym gronie. Prowadzi bloga zaniawdroge.pl, na którym opisuje swoje wyprawy. Marzą jej się dalekie podróże dookoła świata, a pewnego dnia chciałaby rzucić pracę i pojechać w nieznane. Podczas organizacji Festiwalu zajmuje się głównie jego wirtualną częścią.

Iga - Sprowadzam na ludzi obłęd. Znawczyni mitologii i demonologii słowiańskiej. Trochę wiedźma, trochę południca, trochę rusałka. Uwielbiam Bałkany, dobrze zaparzoną kawę i inspirujących ludzi.

Aga - chyba łatwiej zliczyć miejsca, których nie widziała niż te, w których była. Uśmiechnięta entuzjastka, która kocha włóczyć się po górach i dla której nie istnieje słowo "niemożliwe". Aga organizuje Festiwal, bo lubi zarażać wszystkich tym co najlepsze - swoją pasją.

Jerry - autostopowicz z głową w chmurach, studenciak, logistyk i grafik w jednej osobie. Pochodzę z Bochni, chciałem mieszkać w Krakowie, zupełnym przypadkiem znalazłem się we Wrocławiu, a i tak w każdej wolnej chwili uciekam z przyjaciółmi w Tatry. W myśl słów "Moc w słabości się doskonali" - dążę, szukam i przesuwam swoje wewnętrzne granice. Jestem szczęśliwy, że tworzę PodRóżnych z tyloma wspaniałymi osobami, a jeszcze większą ilość przyjdzie mi na swej drodze spotkać. Prawdziwa radość z pasji jest wtedy, kiedy można ją dzielić z innymi, więc mam nadzieję, że wspólnie wykonamy ten festiwalowy "krok dalej" i będzie to świetna zabawa!

Grzesio - Człowiek jest wart tyle, ile przeżył, a świat jest zbyt mały, aby spędzić życie w jednym miejscu. Dlatego staram się by każdy mój dzień był przygodą. Jestem niewyżyty, niepokorny i nienasycony(jakkolwiek to brzmi).

Ola - Studiuję na trzecim roku zarządzanie i inżynierię produkcji. O Festiwalu dowiedziałam w sposób przypadkowy, ale teraz już wiem, że decyzja o pomocy w organizowaniu była jedną z lepszych w moim życiu. Pozytywne nastawienie, optymizm, milion pomysłów na minutę to cała ja. Uzależniona jestem od kawy, gór, podróżowania i tańczenia.. Każdy dzień traktuję jako kolejną niesamowitą przygodę. Staram się spełniać marzenia, realizować cele. Moim największym marzeniem jest słyszeć budzik i bez problemu budzić się co dzień o 7.

Ania - Siema! Jestem liderką sekcji Warsztaty. Zapaloną podróżniczką – autostopowiczką. Autorką fan-page „Way to be free”. Na co dzień studiuję na Politechnice Wrocławskiej. Wolność, szczerość i niezależność to dla mnie najważniejsze wartości którymi kieruję się w życiu. Kocham sporty wodne, zwierzęta i przestrzeń. Do zobaczenia na Festiwalu!

Agata - Pasją do podróżowania i żądzą przygód zaraziła sie w wieku 6 lat od swojej pierwszej milosci - Wloczykija. Kocha kontakt z naturą i zdobywanie nowych terenów, na których pojawia się z plecakiem i butelką wody na zapas. Gdy nie jezdzi po swiecie, zajmuje sie gotowaniem bezmięsnych obiadów, na które zaprasza pół miasta. Organizacją różnych wydarzeń zajmuje się już od kilku lat., z powodzeniem szerząc pasję nie tylko do podróży, ale też muzyki i filmu.

Michał Karaś zwany Karaś - do Wrocławia przyjechał z Dalekiego Wschodu (konkretniej z Podkarpacia). Knując plany na przyszłość zawsze gdzieś tam upcha termin na mniejsze lub większe podróże. Nie korzysta z przewodników, bo woli dać się zaskoczyć. Do jego największych marzeń należy wyprawa jachtostopem i postawienie Krasnala Autostopowicza na Wrocławskich Bielanach. W organizacji Festiwalu zajmuje się sekcją prelekcji i filmową.

Andrzej Banach - podróżnik, student i działacz społeczny. Podróżami zarazili go rodzicie już w dzieciństwie. Od małego podróżował po Polsce i Europie. Jako 8 latek zwiedzał Rzym razem ze swoją maskotką - wielbłądem (i oczywiście rodzicami), zachwycając się pięknem tego starożytnego miasta. Od tamtej chwili wolny czas chciał spędzać jedynie podróżując i uprawiając sport (co często się odbijało w nauce). Kiedy usłyszał o festiwalu, wiedział, że nie może się on odbyć bez jego wkładu. Swoje pasje stara się realizować na codzień uczestnicząc w wielu akcjach społecznych.

Kasia - Zwariowana?- trochę tak!.. Aktywna i zorganizowana?- bardziej... Otwarta na nowe wyzwania, poznawanie nowych ludzi i miejsc?- bardziej się nie da :) Najbardziej uwielbia łączyć pasję do fotografii z pasją do podróżowania, dzielić się tym i zarażać innych jeszcze nieskażonych :D


Laura - Niepoprawnie wierzy w dobro ludzi utrzymując, ze zawsze pomogą. Uwielbia podróżować, a cele zmienia średnio co tydzień. Z zamiłowania gotuje nie przejmując się, że na 4 palniki w jej akademiku przypada 100 osób. Zawsze uśmiechnięta i widoczna- nie wiadomo, czy to z powodu czerwonych włosów, donośnego głosu, czy nad wyraz szerokiego uśmiechu, który zawsze gości na jej twarzy. Tak o niej piszą przyjaciele, więc lepiej sama siebie nie opisze.

Liwia i Joki - prowadzą bloga o podróżach motocyklowych LifeWeLove.com. Przemierzanie świata na motocyklu to pasja, która ich łączy i daje największe poczucie wolności, pozwala podróżować w pełnej interakcji z przestrzenią. Dlatego chcą się nią dzielić i inspirować innych. W tym roku szykowali się do wymarzonej wyprawy międzykontynetalnej, ale ich plany pokrzyżował wypadek. Swoją energię postanowili więc spożytkować w twórczy sposób wspierając inicjatywę Podróżnych w zakresie reportersko-filmowym.