Chcieliśmy stworzyć festiwal wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, wykraczający poza ramy bezdusznych sal konferencyjnych. Festiwal od podróżników dla podróżników. I udało się! W tym roku już po raz trzeci polska przyroda stanie się tłem dla niezapomnianych przygód, fantastycznych opowieści i świetnej zabawy. Powrócą koncerty, rozśpiewane ogniska i namiotowe osiedla. Po raz kolejny będziecie chłonąć wiedzę podczas warsztatów i pokazów. Poznacie wspaniałych ludzi i zabierzecie ich na randkę do podróżniczego kina. Skosztujecie regionalnych przysmaków i zwiedzicie przepiękny Dolny Śląsk. A przede wszystkim znów wysłuchacie historii z całego świata. Historii, które was zainspirują. Zabiorą was w podróż, udowodnią, że bariery nie istnieją. Pokażą wam, że warto zrobić ten jeden krok dalej.

Gdzie i kiedy odbędzie się festiwal? O tym dowiecie się już niebawem!
Aktualności


22.12.2016

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Drodzy Festiwalowicze,
Z okazji nadchodzących Świąt życzymy Wam radosnych chwil w gronie najbliższych, pomyślności we wszelkich działaniach, a przede wszystkim wspaniałych i niepowtarzalnych podróży w nadchodzącym Nowym Roku. Wierzymy, że spotkamy się na kolejnej edycji festiwalu PodRóżni i po raz kolejny spędzimy razem czas.


Ze świątecznym pozdrowieniem,
PodRóżni - Festiwal o krok dalej
Stowarzyszenie "Gildia Sztuki


09.10.2016

CHCESZ ORGANIZOWAĆ Z NAMI FESTIWAL?

Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia PodRóżnych - Festiwalu o krok dalej!

Jesteś aktywną, pozytywną osobą? Twoją pasją są podróże? Chcesz poznać nowych ludzi? Nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć doświadczenie? Chcesz uczestniczyć w organizacji jednego z najciekawszych festiwalów podróżniczych w Polsce? A przede wszystkim chcesz świetnie się bawić? To miejsce dla Ciebie! Dołącz do nas już teraz! :)

Jest to już trzecia edycja jedynego takiego plenerowego festiwalu podróżniczego w Polsce! Sprawdź jak wyglądały poprzednie edycje oraz odwiedź naszego fanpage'a.

Jesteś zainteresowany? Zgłoś się do nas i wyślij maila na adres: kontakt@festiwalpodrozni.pl w tytule wpisując “Organizacja PodRóżni”.

Jeszcze tego nie zrobiłeś? Czekamy na Ciebie!


09.08.2016

PODSUMOWANIE FESTIWALU

Przenieśmy się w czasie. Jest 20 maja 2016 roku, godzina 20:00, ponad godzinę po oficjalnym rozpoczęciu drugiej edycji Podróżnych. Przed publicznością zgromadzoną w kazamatach staje Bartek Sabela. Autor „Wszystkich ziaren piasku” rozpoczyna opowieść o Saharze Zachodniej. Pierwszy slajd, pierwsze słowa. Zaczęło się. A co było dalej?

Pokaż więcej

Trzy dni festiwalu upłynęły w niesamowitej atmosferze. Wysłuchaliśmy inspirujących prelekcji. Ideą tegorocznego festiwalu było pokazanie publiczności czegoś więcej niż ładne, pocztówkowe zdjęcia atrakcji turystycznych. Pojawili się reporterzy, autorzy książek, podróżnicy wyjątkowi. Gościliśmy Tomka Owsianego, który 9 miesięcy spędził na Madagaskarze. Stefan Czarniecki opowiadał o swojej wyprawie do Ameryki Południowej, razem z Grzegorzem Gawlikiem odwiedziliśmy wulkany rozsiane na całym świecie, a wraz z Weroniką Kwapisz wsiedliśmy na motor i przemierzaliśmy amerykańskie autostrady.

Bawiąc uczyć, ucząc bawić. Podczas warsztatów uczyliśmy się jak dobierać sprzęt turystyczny czy zorganizować własną wyprawę rowerową. Chętni mogli spróbować swoich sił w capoeirze czy tańcu poi. Ogromną popularnością cieszyły się zajęcia z survivalu, a także kurs gotowania w warunkach turystycznych.

Wieczorami zaś wspierani regionalnym piwem z browaru Rebelia bawiliśmy się przy festiwalowej scenie. Tam, pod rozgwieżdżonym niebem, koncerty zagrali panowie z Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn (dla przyjaciół „Kuźnia”) i zespół Katedra. Zaś ostatniego dnia Krystian Mrozek wzbił się na wyżyny sztuki wodzirejskiej i porwał wszystkich do tańca w rytmie bałkańskich hitów.

Nie wierzycie? Zobaczcie sami!


30.05.2016

UWAGA!!! KONKURS!!

Marzy Wam się jeden z naszych unikatowych, oryginalnych kubków festiwalowych okraszonych festiwalową bufką, przypinką i wejściówką do HYDROPOLIS? :) Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym! - więcej info tutaj.


18.05.2016

Przypominamy!

Zabierzcie ze sobą ciepłe ubrania, ponieważ większość prelekcji odbędzie się w XVII wiecznych kazamatach.

Dodatkowo przygotowaliśmy Mapę PodRóżnych! Stwórzmy razem mapę miejsc, w których PodRóżni już byli, oraz miejsc skąd przyjechali. Więcej info tutaj.


17.05.2016

Gotowanie na palniku

W przygotowaniu warsztatów "Gotowanie na palniku" pomaga nam firma Sobiech Kettle - producent palników turystycznych na darmowe paliwo. Przyjdźcie zobaczyć pokaz palników i weźcie udział w konkursie przygotowanym przez firmę! Więcej info w opisie warsztatów.


15.05.2016

Program festiwalu

Program festiwalu dopięty już niemalże na ostatni guzik. Sprawdźcie tutaj co, gdzie i kiedy odbędzie się podczas festiwalu.

Przygotowaliśmy dla Was także mapę twierdzy i terenu festiwalu.


13.05.2016

Prelekcje konkursowe

Konkurs na prelekcję już dawno rozstrzygnięty. Przeczytajcie o czym opowiedzą nam Ela, Adam i Michał!


Warsztaty

Mamy też dla Was nowe warsztaty z survivalu, sprawdźcie tutaj!


Prelekcja organizatora

Jeden z naszych organizatorów - Kasia - przygotowała dla Was prelekcję o zapomnianych terenach Rumunii - sprawdźcie!


12.05.2016

Książki

Na PodRóżnych nie może zabraknąć dobrego reportażu podróżniczego! Będziecie mieli okazję zabrać do domu książki naszych prelegentów, bo obiecali nam, że przywiozą ze sobą parę tytułów w przyjaznych cenach ;) Na miejscu będziecie mogli poprosić o indywidualne dedykacje od Stefana Czernieckiego: Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku; Cisza; Dalej od Buenos, Tomasza Owsianego: Madagaskar; Tomek na Czerwonej Wyspie, Piotra Sokołowskiego, Jolanty Piotrowskiej, Tomasza Pławskiego: Polska Południe- Północ w 30 dni, Bolesława Uryna: Mongolia. Wyprawy w tajgę i step, Bartka Sabeli: Wszystkie ziarna piasku, Weroniki Kwapisz: Wszystko zaczyna się od marzeń. Zapiski z wyprawy motocyklowej.


Wycieczka

Przygotowaliśmy dla Was kolejną atrakcję: wycieczkę po regionie. Szczegóły sprawdźcie tutaj.


10.05.2016

Bilety

Wraz z Prezesem Twierdzy Srebrnogórskiej przygotowaliśmy dla Was małą "niespodziankę"!

Bilet wstępu na twierdzę będzie ważny do 30.09.2016! Bilet jest jednorazowy, można więc twierdzę zwiedzić w trakcie festiwalu lub w dowolny inny dzień aż do końca września.


09.05.2016

Wolna Scena

Jeśli:
- podróżujesz,
- chciałbyś o tym opowiedzieć większej ilości osób,
- nie masz w tym większego doświadczenia,
- a może masz i szukasz ciekawej opowieści publiczności?

Zapraszamy do udziału w wolnej scenie prelekcyjen! Specjalnie dla was mamy przygotowane czas i miejsce na wasze pierwsze (i nie tylko), autorskie prelekcje. Każdemu chętnemu gwarantujemy minimum 20 minut na naszej wolnej scenie. Zgłoszenia przyjmujemy pod tym linkiem
Mail kontaktowy: prelekcje@festiwalpodrozni.pl

Regulamin wolnej sceny znajduje się tutaj!


07.05.2016

Nowości!!

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi atrakcjami, które dla Was przygotowaliśmy!

Przedstawiamy Wam nowych prelegentów: Piotrka Sokołowskiego oraz Marcina Morawskiego!

Przygotowaliśmy dla Was także nowe warsztaty: O sprzęcie turystycznym oraz Poiki a także Pokazy filmów podróżniczych!

Zapraszamy!


04.05.2016

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI !!!

Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia PodRóżni - Festiwal o krok dalej!

Jesteś aktywną, pozytywną osoba? Chcesz poznać nowych ludzi? Nauczyć się wielu ciekawych rzeczy i zdobyć doświadczenie? A przede wszystkim świetnie się bawić? Zostań wolontariuszem na naszym festiwalu :)

Jest to jedyny taki w Polsce, plenerowy festiwal podróżniczy! Na miejscu (poza pomocą) będziecie mogli uczestniczyć w prelekcjach, warsztatach, koncertach wieczornych i szeregu innych atrakcji, ale przede wszystkim będziecie mogli współtworzyć festiwal z niezwykłymi ludźmi w równie niezwykłej atmosferze!

A jeśli zastanawiasz się nad współtworzeniem festiwalu razem z nami za rok - jest to idealna okazja do poznania nas i organizacji!

Harmonogram spotkań:
5 i 12 maja
- spotkania informacyjne (termin do wyboru). Istnieje możliwość ustalenia terminu indywidualnie.
7 maja - wyjazd na Twierdzę w celu zapoznania się z terenem (udział nieobowiązkowy, aczkolwiek mile widziany!)
16 maja - spotkanie organizacyjne dla wszystkich wolontariuszy i organizatorów.

Działania na Twierdzy zaczynamy w środę 18 maja (przyjazd jest ustalany indywidualnie wg. możliwości).


Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się na: fijolek.m@gmail.com. W tytule maila proszę napisać "WOLONTARIAT PodRóżni", a w treści:
- imię, nazwisko,
- pasujący termin spotkania informacyjnego (5 lub 12 maja lub inny),
- czy jesteś w stanie pojechać na Twierdzę 7 maja,
- od kiedy jesteś w stanie pomagać nam w festiwalu,
- dotychczasowe doświadczenia (jeśli takie posiadacie, bo nie są wymagane :) ).

Zapewniamy:
- darmowe wejście na festiwal,
- pakiet gadżetów festiwalowych, takich jak kubek, koszulka, czy identyfikator,
- wyżywienie na czas festiwalu,
- nocleg pod namiotami (potrzebny własny śpiwór i karimata, w razie potrzeby udostępniamy namiot),
- ubezpieczenie NNW,
- mnóstwo świetnej zabawy oraz możliwość poznania niezwykłych ludzi i organizacji "od kuchni" :)

Każdy z wolontariuszy będzie miał przyporządkowaną rolę oraz odpowiednią ilość godzin pracy w ciągu dnia (w zależności od ilości chętnych osób - nie więcej niż 6 godzin).

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja lub do momentu wyklarowania się 20-osobowej ekipy wolontaryjnej :)

Warunkiem do zostania wolontariuszem jest ukończenie 18 r. ż. z dniem rozpoczęcia wolontariatu.


29.04.2016

UWAGA!!

Konkurs na najciekawszą prelekcję rozstrzygnięty. Na naszej podróżniczej scenie będą mogli zaprezentować się: Ela Białosowska (18 pkt!!!), Adam Szostek (9 pkt), Michał Brezdeń (6pkt). Przypominamy, że wg. regulaminu punkty przyznawano za "lajki" oraz za ocenę jury Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim za głosy i zapraszamy do wysłuchania naszych prelegentów.

Podczas festiwalu odbędzie się głosowanie na najciekawszą opowieść podróżniczą, którą wybierzecie spośród naszych trzech prelegentów konkursowych. Najlepiej punktowana opowieść zdobędzie nagrodę główną - lot balonem ufundowany przez Baloon Expedition, a osoby biorące udział w głosowaniu również będą mogły wygrać szereg nagród!

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na prelekcje!


26.04.2016

Szykujemy dla Was warsztaty: rowerowe, taneczne, slackline oraz capoeirę. Sprawdźcie tutaj! A także szereg atrakcji!


20.04.2016

Mamy sporo nowości dla Was! Przedstawiamy nową prelegentkę: Weronika, w której żyłach płynie benzyna!

Sprawdźcie też, jakie przygotowaliśmy dla Was koncerty!


12.04.2016

Jeszcze do niedzieli możecie się zgłaszać do naszego konkursu na prelekcję. Zwycięzcy wystąpią na deskach naszego festiwalu tuż obok głównych prelegentów. Wystarczy przesłać nam w formie multimedialnej swoją prezentację. Może to być blog, film, pokaz slajdów itp. Prezentacja będzie oceniana przez nas i fejsbukowiczów. Więcej szczegółów tutaj.


05.04.2016

Tomek jest naszym kolejnym prelegentem. Poczytajcie o tym, jak zgłębił tajemnicę Filipin!


22.03.2016

Mamy kolejnego prelegenta! Zapraszam do poczytania o Grzegorzu!


14.03.2016

Ruszyła akcja na portalu Polak Potrafi!

Przygotowania do festiwalu ruszyły pełną parą. Do maja już niedaleko, ale dużo jeszcze przed nami. Zachęcamy do wsparcia naszego wspólnego projektu, który tworzymy z myślą o Was, drodzy uczestnicy :)
Dzięki projektowi będziemy mogli zaprosić naszych gości, prelegentów oraz zespoły muzyczne. Jeśli ktoś z Was chciałby wspomóc nas finansowo (nawet drobną kwotą, docenimy każdą przesłaną złotówkę!) i mieć dużo radości z tworzenia tego festiwalu razem z nami - zapraszamy!

Aby wspomóc, kliknij tutaj.
Całość uzbieranych środków przeznaczona będzie na pokrycie kosztów organizacji festiwalu.


07.03.2016

Mamy już pierwszych prelegentów na tegorocznym festiwalu! Zapraszam do poczytania o Bartku oraz Stefanie!

Oprócz spotkań, prelekcji oraz długich podróniczych rozmów podczas festiwalu będziecie też mogli wziąć udział w kilku ciekawych warsztatach. Mamy nadzieję, że w interesujący sposób pozwolą Wam one rozwinąć już posiadane umiejętności lub poznać zupełnie nowe rzeczy i informacje, które przydadzą Wam się potem w trasie, w lesie czy w górach :) W myśl zasady "przez zabawę do nauki" na pewno będzie wesoło. Lista zajęć warsztatowych wciąż jest w przygotowaniu, więc niebawem przekażemy Wam więcej informacji na ich temat.


06.03.2016

Dzieje się! :)
Szykujemy dla Was kolejne festiwalowe spotkanie! Do maja jest bliżej niż by się wydawało, więc już teraz ruszamy z przygotowaniami do drugiej edycji Podróżni – Festiwal o krok dalej i mamy pełne ręce roboty :)
Niebawem przedstawimy pierwszych gości i festiwalowych prelegentów, z którymi będziecie mogli spotkać się i posłuchać opowieści w kazamatowych wnętrzach srebnogórskiej twierdzy!
Festiwal od podróżników dla podróżników - tych z dużym bagażem doświadczeń, jak i tych dopiero stawiających pierwsze kroki - czyli pozytywna atmosfera, możliwość spotkania z innymi obieżyświatami i wysłuchania opowieści ze stron egzotycznie dalekich i tych całkiem bliskich :) Wymiana doświadczeń, inspiracji i informacji oraz zajęcia warsztatowe by wspólnie bawić się i uczyć jednocześnie.
Przed Wami trzy dni niesamowitych opowieści, zdjęć, warsztatów i koncertów, a to wszystko w pięknej scenerii majestatycznej górskiej twierdzy w Srebrnej Górze!
O krok dalej z każdym dniem coraz bliżej - czekamy na Was!Obserwujcie naszą stronę internetową, funpage na Facebook’u oraz kanał na YouTube, żeby być na bieżąco!