Festiwal Podróżni - Festiwal o krok dalej

Srebrna Góra, 20 - 22.05.2016Podróżni to festiwal tworzony z pasją przez podróżników dla podróżników! Doświadczeni globtroterzy, eksplorujący odlegle zakątki świata jak i ci, którzy jeszcze nie zdobyli się, by zrobić pierwszy krok w drodze na jego koniec nie będą się tu nudzić! Festiwal oferuje wiele prelekcji, warsztatów, koncerty, ogniska, panele dyskusyjne i inne towarzyszące mu atrakcje. Trzy dni spędzone na Twierdzy w Srebrnej Górze na pewno pozostawią miłe wspomnienia w pamięci każdego z uczestników!

Przyjedź, zobacz, posłuchaj ludzi, którzy inspirują by pójść o krok dalej! Przekraczając granice państw, przekraczają swoje bariery, spełniają swoje marzenia, rozwijają się i są idealnym przykładem dla tych, którzy z powodu rozmaitych trudności zwątpili, że marzenia są możliwe do zrealizowania!

Wysłuchaj opowieści Stefana Czarnieckiego o dziewiczej Amazonii, Indianach, reżimie wojskowym Hugo Cháveza, a także o niezwykłym spotkaniu w samym sercu nieodstępnej dżungli. Poznaj Grzegorza Gawlika, który w poszukiwaniu ‘100 wulkanów’ przemierzył juz cały glob. Dowiedz sie więcej o Filipinach z historii podróży Tomka Owsianego, który podczas samotnej wyprawy, odwiedził plemiona i różne społeczności we wszystkich makroregionach kraju. Zobacz z nami dokument „W poszukiwaniu zaginionego morza” Bartka Sabeli, z podróży po Uzbekistanie, której celem było dotarcie do brzegów wysychającego Morza Aralskiego. Posłuchaj historii Marcina " Perfecto " Morawskiego, który podczas survivalowych wypraw do Mongolii, jako pierwszy pokonał kanadyjską rzekę Iderin-gol oraz dotarł na pustynię Gobi. Poznaj niezwykłą motocyklistkę, która samotnie przemierzyła Amerykę Północną. Weronika Kwapisz to ‘człowiek z benzyny i kości’. Przekonaj się, że 30 dni wystarczy by przemaszerować Polskę od Południa aż po Północ, o swojej jakże ‘egotycznej’ wyprawie opowie Piotr Sokołowski.

Wesprzyj akcję charytatywną Natalii i Doroty, które przemierzają nepalskie bezdroża, przekonały się o niesamowitej dobroci ludzi. Dziewczyny wprowadzą PodRóżych w niezwykły świat Azji i opowiedzą o rodzinie, która zainspirowała je do pójścia o krok dalej i zorganizowania dla niej zbiórki pieniędzy na odbudowę domu zniszczonego podczas trzęsienia ziemi. PodRóżnym może zostać każdy! Festiwal kieruje się ideą, by każdy z uczestników mógł pozostawić po sobie ślad w jego historii. Weź udział w konkursach zorganizowanych w ramach Podróżnych i pójdź o krok dalej… Wolna scena czeka na chętnych uczestników do przedstawienia swoich podróżniczych doświadczeń (link do opisu wolnej sceny) Festiwal Podróżni to idealna okazja, by wymienić się doświadczeniami ze swoich wypraw, poszerzyć swoją wiedzę podróżniczą, zaczerpnąć inspiracje od innych globtroterów! Zapraszamy do dyskusji na panelu dotyczącym autostopu, warsztaty z gotowania na palniku, sprzętu turystycznego, przygotowania wyprawy rowerowej i wielu innych atrakcji towarzyszących tej imprezie.


zapraszamy!