O nas


Jesteśmy grupką wspaniałych osób, które łączy pasja podróżowania. Działamy jako stowarzyszenie Gildia Sztuki. Realizowaliśmy również inne projekty, m.in. 5 edycji Festiwalu Artystycznych Poszukiwań - PRZYSTAŃ.


Projekt “PodRóżni - Festiwal o krok dalej” współtworzymy z Twierdzą w Srebrnej Górze, dlatego razem z prezesem Twierdzy, Panem Krzysztofem Nieborą, czuwamy nad jego pomyślną realizacją. Pracujemy prężnie i z wielkim zaangażowaniem, aby w ostatni weekend maja każdy uczestnik Festiwalu powiedział: “Wracam tu za rok!”.


Tak pisały o Nas media:

"Organizatorom udało się dokonać rzeczy niesłychanej – już podczas pierwszej edycji swojego festiwalu, mimo typowych dla takich imprez trudności, uniknęli nudy i pretensjonalności, a zapewnili sobie kilkuset gorących fanów, którzy z uśmiechem deklarowali udział w kolejnym Festiwalu PodRóżni."

motovoyager.pl

Fiołek - Prezes Stowarzyszenia i koordynator festiwalu. Roślina występująca w górach, jak również na wodach otwartych jezior, mórz i oceanów. Cierpi przy nadmiernym nasłonecznieniu, lubi chłodne temperatury i opady śniegu z dala od miejskiego zgiełku. Rzadko zapuszcza korzenie w jednym miejscu - lubi zmiany i wyzwania. Jej marzeniem jest osiąść na parapecie we własnoręcznie wybudowanej, górskiej, drewnianej chacie.

Fiołek

Siamka - Aktywny członek Stowarzyszenia od 5 lat, od 2012 Prezes Stowarzyszenia i organizator 3 edycji Festiwalu Artystycznych Poszukiwań "PRZYSTAŃ". Osoba ambitna, ciekawa świata i kochająca podróże. W przyszłym roku oddaje Gildię Sztuki w ręce młodych i zaangażowanych osób mając nadzieję na kontynuację jej poczynań.

Siamka

Ania - Umysł ścisły, uwielbia tańczyć, szwędać się po górach oraz podróżować, najbardziej w jak najmniejszym, ale zgranym gronie. Marzą jej się dalekie podróże dookoła świata, a pewnego dnia chciałaby rzucić pracę i pojechać w nieznane. Podczas organizacji Festiwalu zajmuje się głównie jego wirtualną częścią.

Ania

Krzysiek - Nad wyraz rozgadany programista, którego stałymi atrybutami jest aparat i kubek z kawą. Zamiłowanie do fotografii i częste wycieczki około-górskie za młodu, rozpaliły entuzjazm podróżniczy, który parę lat temu po Erasmusie w Szwecji i wolontariacie na Islandii zaczął przeradzać się w poważny nałóg. Jako pełen energii kawoholik stara się jednocześnie być wszędzie, robić wszystko, zaspokajać rosnący głód nowych wrażeń, no i oczywiście, wszystko to skrupulatnie sfotografować.

Krzysiek

Grzesio - Człowiek jest wart tyle, ile przeżył, a świat jest zbyt mały, aby spędzić życie w jednym miejscu. Dlatego staram się by każdy mój dzień był przygodą. Jestem niewyżyty, niepokorny i nienasycony(jakkolwiek to brzmi).

Grzesio

Kasia - Wszędobylski wiercipiętek, wszędzie jej pełno i nijak nie jest w stanie usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Włóczykij i grotołaz, pasjonuje się kulturoznawstwem, historią, co nieco techniką, geologią.. i kilkoma innymi dziedzinami wiedzy. Uwielbia tańczyć. Chętnie szwęda się po lesie, łazi po górach, zamkach, bunkrach i wszelkiej maści opuszczonych miejscach, zwłaszcza zapomnianych przez boga i ludzi wioseczkach gdzie diabeł boi się mówić "dobranoc" oraz po obiektach postindustrialnych, zwłaszcza kopalnianych. Wlezie w każdą dziurę. Stara się dostać do miejsc mało znanych, nietuzinkowych, a często dla większości niedostępnych. W międzyczasie strzela z łuku, bawi się ogniem, śpiewa na ludowo, gra na drumli i okarynie.

Kasia

Andrzej Banach - podróżnik, student i działacz społeczny. Podróżami zarazili go rodzicie już w dzieciństwie. Od małego podróżował po Polsce i Europie. Jako 8 latek zwiedzał Rzym razem ze swoją maskotką - wielbłądem (i oczywiście rodzicami), zachwycając się pięknem tego starożytnego miasta. Od tamtej chwili wolny czas chciał spędzać jedynie podróżując i uprawiając sport (co często się odbijało w nauce). Kiedy usłyszał o festiwalu, wiedział, że nie może się on odbyć bez jego wkładu. Swoje pasje stara się realizować na codzień uczestnicząc w wielu akcjach społecznych.

Andrzej

Kasia - Zwariowana?- trochę tak!.. Aktywna i zorganizowana?- bardziej... Otwarta na nowe wyzwania, poznawanie nowych ludzi i miejsc?- bardziej się nie da :) Najbardziej uwielbia łączyć pasję do fotografii z pasją do podróżowania, dzielić się tym i zarażać innych jeszcze nieskażonych :D

Kasia