Prelegenci


Stefan Czerniecki

Zapraszamy na stronę prowadzoną przez Stefana!

Nasz tegoroczny prelegent Stefan Czerniecki ma odwagę robić to, o czym większość z nas tylko marzy! I potrafi o tym opowiadać słowem, obrazem i dźwiękiem. PodRóżnych urzekł wyznaniem że „Trzeba pójść dalej o krok, niż się wydaje, że można!”.

Reporter, podróżnik, dziennikarz, autor książek „Dalej od Buenos”, „Cisza” oraz „Czekając na Duida ­ śladem szeptu amazońskiego potoku”, były członek Alpinus Expedition Team. Nie sposób wymienić wszystkie tytuły m.in. „Poznaj Świat”, „Podróże”, „npm”, w których publikowane są teksty jego autorstwa. Wygrana w I edycji memoriału im. Piotra Morawskiego do którego zgłosił „niewykonalny” projekt wyprawy eksploracyjnej w trudno dostępny stan Amazonas na południu Wenezueli pozwoliła Stefanowi Czernieckiemu na eksplorację cudu natury tepui Cerro Duida!

Podczas festiwalu „PodRóżni ­ festiwal o krok dalej” opowie nam o terenach zakazanych, niedostępnych i schowanych przed gringos. Dzięki współpracy z lokalnymi przewodnikami indiańskimi po kilku dniach podróży łodzią w górę Orinoko, a następnie Rio Cunucunuma Stefan Czerniecki dotarł do skalnego tepui Cerro Duida, gigantycznego ostańca należącego do jednej z najstarszych formacji geologicznych na Ziemi. "Śladem szeptu amazońskiego potoku" to nie tylko zapierająca dech w piersi przyroda, ale także zła sława działających tu karteli narkotykowych, przemytników złota i cyny, obozów kolumbijskiej partyzantki...

Z niecierpliwością czekamy na Stefana Czernieckiego!