Ognisko z Marcinem Długopolskim i Bogdanem Tuła

​Śniadanie gdzieś na Litwie

Przy ognisku świetnie opowiada się o historiach, które nie lubią światła rzutnika 🙂 zapraszamy do wspólnych opowieści o wędrówkowych przygodach. Opowiemy o tym jak zostać rowerową maskotką na Etnie, dlaczego Fileas Fogg to niekoniecznie nasz idol, o rowerowych miejscówkach od Adriatyku po Morze Północne oraz …  a może Wy coś opowiecie?
P.S. Mile widziani muzykanci!

BOGDAN TUŁA

Na Etnie

 

Od 15 lat zwiedzam na rowerze Europę, zawsze z tym samym kumplem, ale co roku z nową ideą. Wdrapaliśmy się z rowerem na Etnę, przejechaliśmy Łabę od źródeł do ujścia, odwiedziliśmy walijskie Llanfairpwllgwyngyllgogerychwrndrobwllllantysiliogogogoch oraz austriakie Au, zjeżdżalismy Trollstigen i podjeżdżaliśmy Grossglocknerstrasse. I ciągle odkrywamy nasz kontynent na nowo. A gdy nie jeżdżę na rowerze? Uczę geografii, oprowadzam wycieczki po Sudetach i wychowuję z żona szóstkę wspaniałych dzieci.
Jestem też właścicielem firmy rowerowej, która powstała z mojej rowerowej pasji. Prowadzę sklep internetowy www.italiabike.pl i sprzedaję produkty włoskiego producenta.

 

MARCIN DŁUGOPOLSKI

Marcin Długopolski jest mieszkańcem Ząbkowic Śląskich. Właśnie tu, w rodzinnym mieście rozpoczęła się jego przygoda z rowerem. Sama pasja natomiast zaczęła rozwijać się w Wielkiej Brytanii, gdzie podczas pracy oraz nauki na Uniwersytecie Derby poznawał Anglię. A poznawał ją właśnie poprzez jazdę na rowerze. Pierwsza poważna trasa rowerowa wiodła przez Majorkę, gdzie objechał wyspę poznając jej trudno dostępne rejony. W 2015 roku wyruszył z Pragi do Genewy. Trasa o długości 1300 km prowadząca przez liczne przełęcze alpejskie pozwoliła mu na zdobycie wielu cennych doświadczeń rowerowych. Po powrocie zrozumiał, że to jest właśnie to, czego szuka w życiu. Przez kolejny rok w jego głowie dojrzewała idea dłuższej wędrówki. I tak właśnie zrodził się pomysł, aby wyruszyć w podróż samotnie dookoła świata na rowerze.