Wycieczka rowerowa
PRZEWODNIK: Bogdan Tuła

wspinaczka na Etnę

Wycieczka rowerowa w Masyw Grochowej, na trasie której zobaczymy grupę fortów ziemnych stanowiących jedno z największych tego typu założeń warownych na Dolnym Śląsku. Ich początki sięgają okresu wojny trzydziestoletniej, a obecny kształt nadano im podczas rozbudowy Twierdzy Srebrnogórskiej. Na trasie będzie można podziwiać również jedną z najpiękniejszych panoram Ziemi Ząbkowickiej oraz Gór Bardzkich. Odwiedzimy najstarszą wieś w rejonie Ząbkowic Śląskich – Tarnów.

Trasa: Ząbkowice Śl. – Grochowska Góra – Ząbkowice Śl., trasę można sprawdzić tutaj
Długość: 17 km, czas przejazdu ze zwiedzaniem fortów ok. 1,5 godz. W zależności od chęci grupy trasę można skrócić.
Sprzęt: rowery MTB lub Trekking

 

PRZEWODNIK: BOGDAN TUŁA

 

zdjęcie z trasy alpejskiej
Od 15 lat zwiedzam na rowerze Europę, zawsze z tym samym kumplem, ale co roku z nową ideą. Wdrapaliśmy się z rowerem na Etnę, przejechaliśmy Łabę od źródeł do ujścia, odwiedziliśmy walijskie Llanfairpwllgwyngyllgogerychwrndrobwllllantysiliogogogoch oraz austriakie Au, zjeżdżalismy Trollstigen i podjeżdżaliśmy Grossglocknerstrasse. I ciągle odkrywamy nasz kontynent na nowo. A gdy nie jeżdżę na rowerze? Uczę geografii, oprowadzam wycieczki po Sudetach i wychowuję z żona szóstkę wspaniałych dzieci.
Jestem też właścicielem firmy rowerowej, która powstała z mojej rowerowej pasji. Prowadzę sklep internetowy www.italiabike.pl i sprzedaję produkty włoskiego producenta.

 

San Leo, Włochy 2010