Dzięki wszystkim, jesteście wielcy

 

29 września 2014 roku o godz. 16:45 czasu chińskiego Olek Ostrowski stanął na szczycie szóstej co do wysokości góry Ziemi – Cho Oyu (8201 m)… a następnie zjechał ze szczytu na nartach. Dokonał tego jako pierwszy Polak w historii, bijąc przy tym polski rekord wysokości zjazdu na nartach. Podczas całej wyprawy Olek działał samotnie bez użycia dodatkowego tlenu. Film stanowi osobistą relację z samotnej wyprawy na Cho Oyu oraz subiektywny zapis wydarzeń głównego bohatera – Olka Ostrowskiego.

Filmowi zostało przyznane specjalne wyróżnienie NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER i Martyny Wojciechowskiej w reż. Szymona Kowalczyka i Adama Śmiałka. Jak uzasadniła Martyna Wojciechowska:  Wyróżnienie dla twórców, ale przede wszystkim dla bohatera filmu Olka Ostrowskiego za dystans do siebie i do świata mimo wielkiego osiągnięcia, za poczucie humoru, prawdziwość i niepoddawanie się komercjalizacji. Tak trzymać! Dzięki Olek, jesteś wielki!

26 lipca 2015 r. Olek podczas spełniania swoich marzeń, na zawsze został na Gasherbrumie II. Film stał się pamiątką, po nim i po tym, jakim człowiekiem był.

 

Czas trwania: 36 min