O festiwalu

Zapraszamy na kolejną, czwartą już edycję Festiwalu Podróżni. Idąc za podpowiedziami i sugestiami naszych stałych bywalców, nieco zmieniamy datę Festiwalu. Będzie cieplej, więc zmarzluchy nie będą narzekać na wczesno-czerwcową pogodę, a studenci nie wymówią się już sesją. Widzimy się już 31. sierpnia na ruinach zamku w Ząbkowicach Śląskich!

 

GDZIE?

Zamek w Ząbkowicach Śląskich będzie tegorocznym gospodarzem Festiwalu PodRóżni. To wyjątkowe miejsce pełne uroku i historii. Po raz kolejny przetrwa oblężenie, tym razem podróżnicze i mamy nadzieję, że szturm przypłacicie zadowoleniem oraz satysfakcją.

Poprzednie dwie edycje Festiwalu PodRóżni odbywały się na Twierdzy Srebrna Góra. Wielu z Was podkreślało, w jakich wspaniałych okolicznościach odbywa się nasza impreza. Największa twierdza górska w Europie zachwyca swą architekturą, klimatem oraz położeniem, lecz postanowiliśmy pójść dalej- wszak jesteśmy festiwalem „o krok dalej”! Decydując się na organizację Festiwalu PodRóżni, już na samym początku zakładaliśmy, że ma się on rozwijać, musi się zmieniać, a każda edycja będzie jeszcze lepsza. Dlatego właśnie przenosimy PodRóżnych do Zamku w Ząbkowicach Śląskich.

Budowla jest właściwie ruiną, co nadaje jej unikalnego charakteru. Każdego roku jest sukcesywnie remontowana i zabezpieczana, dlatego event naszych rozmiarów może się tam bezpiecznie odbyć. Dzięki temu prelekcje dalej będą odbywać się w kazamatach, które wszystkich przyprawiały o dreszcze (nie tylko z chłodu). Zyskamy więcej miejsca i pomieszczeń, w których odbędą się alternatywne atrakcje. Już nie będziecie rozsiani po kilku polach namiotowych, zostanie ono skupione w jednym miejscu i wszędzie będzie blisko, a Wam zapewni to lepszą integrację. My zaś zapewniamy spokój osobom, które go potrzebują- np. rodzinom z dziećmi. Zamek znajduje się blisko centrum urokliwego miasteczka pełnego zabytków takich jak Krzywa Wieża. Ząbkowice od założenia do 1945 nazywały się Frankenstein i były inspiracją dla słynnego horroru. Jeśli zaś nasze pole namiotowe i propozycja gastronomiczna nie będzie Wam odpowiadać (niemożliwe!), to w pełni zaopatrzone miasto jest na wyciągnięcie ręki. Dojazd do Ząbkowic jest prosty i szybki- prowadzi przez nie droga krajowa nr 8 i co chwilę kursują do nich busy z Wrocławia. Pamiętacie prelekcję o regionie z zeszłego roku? Możemy tym razem odbyć ją w praktyce, organizując busa, który zabierze Was do Kopalni Złota w Złotym Stoku, Opactwa Cysterskiego w Henrykowie, Barda, Pałacu Marianny Orańskiej, albo z sentymentu na twierdzę w Srebrnej Górze.

Na pewno możecie spodziewać się także nowej dawki warsztatów, koncertów, zabaw i konkursów. O wszystkim będziemy Was na bieżąco informować na naszym fanpage’u oraz stronie internetowej. Jesteśmy przekonani, że tak samo jak my zauroczycie się ząbkowickim zamkiem i spotkamy się w jego murach w ramach Festiwalu PodRóżni 2018.

Dowiedz się więcej o historii Zamku tutaj.