Bajkał – w krainie lodu
Alicja Łukowska

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów…

„Kiedy pierwszy raz trafiliśmy nad jego brzegi, Bajkał zaczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością.”

W imieniu Alicji zapraszamy Was na zimową podróż po „Świętym Morzu Syberii”, w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy niesamowite zjawiska lodowe i poznamy kilku niezwykłych ludzi.

 

 

ALICJA ŁUKOWSKA

szerokietory.pl | fb: Szerokie Tory | instagram: szerokietory.pl

Właścicielka Biura Podróży Szerokie Tory i współautorka przewodnika „Bajkał i góry Przybajkala”. Pierwszy raz zobaczyła Bajkał w 2005 roku. Później bywała tam wielokrotnie – podróżując (również zimą!), studiując na semestralnej wymianie w Irkucku oraz prowadząc zorganizowane grupy turystyczne. Podróżowała także po Nowej Zelandii, Australii, Indiach i Ameryce Południowej. W wolnych chwilach bawi się z córkami i próbuje zarazić je ciekawością świata.