Kierunek Kitaj… czyli jak wyjść z domu z plecakiem i wrócić z książką
Ludwik Papaj


W tym roku znów gościmy na festiwalu Ludwika Papaja. Rok temu Ludwik opowiadał o autostopowej wyprawie do Chin. Tym razem gości u nas, gdyż wydał książkę opisującą tę podróż! Festiwal „Podróżni” objął patronatem „Kierunek Kitaj, czyli autostopem do Chin i dalej”.Autor po raz kolejny porwie nas w szalony, autostopowy wyścig po Azji. Prześledzimy wyprawę przez Syberię, mongolskie stepy i chińskie miasta-giganty, aż do puszcz Laosu i wybrzeża Tajlandii oczami podróżnika, który chwyta chwile w nietypowy sposób. Robi mało zdjęć, bo fotografia z podróży zamraża tylko skrawek emocji. Zamiast tego nagrywa filmiki i pisze. To słowa budują nasze doświadczenie. Chiński mur na który dostajesz się taksówką nie jest tym samym, dla którego pokonałeś cały kontynent autostopem.

Z Ludwikiem przetrwamy atak uralskiego monsunu, ożywienie terakotowej armii i zawitamy do chińskiej akademii policyjnej. Przejedziemy 27 tysięcy kilometrów pełnej przygód trasy, aby dowiedzieć się jak zapisywać pamiątki z podróży tak, aby już nigdy nie uciekły nam z pamięci.

Link do książki: http://sklep.kwiatyorientu.com/glowna/33-kierunek-kitaj-czyli-autostopem-do-chin-i-dalej.html

O PRELEGENCIE

Ludwik Papaj. Ortodoksyjny autostopowicz. Jak dotąd przejechał w ten sposób 100 tysięcy kilometrów. Współzałożyciel Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii przy Instytucie Misesa w Krakowie, z wykształcenia filozof. Autor książek „Kierunek Kitaj czyli autostopem do Chin i dalej” oraz „Koncepcja człowieka w pracach Ludwiga von Misesa”. Miłośnik sportów walki i literatury Jacka Dukaja.

https://www.youtube.com/channel/UCiWkMI1lgwUI47Xuwnrnv-Q/videos?shelf_id=0&sort=dd&view=0
https://www.facebook.com/Ludwik-on-Tour-838286339564804/