Oman na bambusowych rowerach
Dorota Chojnowska

Odkryj świat z Baśni Tysiąca i Jednaj Nocy z perspektywy bambusowych rowerów. Zabiorą cię tam Dorota Chojnowska i Selim Saffarini, autorzy bloga www.alepieknyswiat.pl. Dla Doroty była to pierwsza wizyta w regionie Zatoki Perskiej, dla Selima natomiast był to powrót do czasów dzieciństwa spędzonego w Kuwejcie. Wspólnie przejechali drogi i bezdroża północnego Omanu, zachwycali się krajobrazami, zabytkami, często też błądził po opuszczonych miastach i fortach. Jak ich przyjęto, jakie wspomnienia utrwalili na fotografiach przekonasz się już wkrótce podczas pokazu!

O prelegentce:

Dorota jest dziennikarką, antropologiem kultury i włóczykijem. Przez blisko 15 lat samotnie podróżowała po świecie w poszukiwaniu ludzkich historii. Bo to one interesują ją najbardziej.

Odwiedziła między innymi następujące kraje: Meksyk, Belize, Gwatemala, Rosja, Czeczenia, Gruzja, Osetia, Liban, Syria, Turcja, Egipt, Europa…

W 2015 roku zbudowała bambusowy rower i jeździła na nim po Iranie. Za tę wyprawę otrzymała nominację do nagrody Travelera przyznawanej przez National Geographic.

Rok temu dołączył do niej Selim Saffarini. Również zbudował sobie bambusowy rower. Teraz już we dwójkę pomknęli do Omanu. Selim od wielu lat zajmuje się serwisowaniem rowerów. Niedługo rozpocznie produkcję rowerów bambusowych. Swoje przygody i przeżycia opisują na blogu www.alepieknyswiat.pl