Polska – Senegal.
Z pasji do afrykańskich bębnów
i chińskich motocyklów.

Piotr Szpryngiel, Black Drum Icons

Podroż Polska – Senegal odbyła się na początku roku, 12 lutego 2016. Pomysł się zrodził z pasji do muzyki bębnów afrykańskich i motoryzacji. Ekipa pojechała na wyprawę dość małymi, chińskiej produkcji motocyklami Romet ADV 150. Wystartowali z Polski przez Europę do Włoch, stamtąd promem do Maroka. Trasa dalej prowadziła przez piękne zakątki tego kraju. Następnie Sahara Zachodnia i dzielące granicę pole minowe, Mauretania, Senegal aż do Gambii. Później była jeszcze Mauretania, Sahara Zachodnia, Maroko, Hiszpania, Francja, Czech i z powrotem w Polsce. Wyprawa trwała 3 miesiące i pokazała, że można na tak małych i niedrogich motorach przejechać takie duże odległości. Na liczniku nabito kolejne 14 000 kilometrów.

 

PIOTR SZPRYNGIEL

Podróżnik, fascynat Djembe i tradycyjnej muzyki zachodnio-afrykańskiej. Jeżdżąc tam przez kilka lat tam właśnie uczył się gry na bębnach. Podróż do Afryki odbył razem z Tomaszem Drożdż.
Black Drums Icon – Brzeski zespół muzyczny, grający muzykę orientalną z połączeniem Afrykańskiej. Ostatnio wydał płytę. Prowadzą też warsztaty gry na bębnach.