Uwięzieni na rzece Senegal
Admirał Krysowski i Kapitan Przebinda

Kapitan i Admirał: Przygoda i Przypał zabiorą Was w podróż z Polski do Afryce Zachodniej, 10.000km. A czym? Pędzącym Bawołem, czyli Volkswagenem Passatem zakupionym za 1650 zł! To niesamowita historia opowiadająca o przyjaźni, pustyni, walce z korupcją, egzotycznej przyrodzie na zmianę z zanieczyszczeniem źródeł wody, wulkanizacji po mauretańsku, driftowaniu pod komisariatem i pieniądzach, których nigdzie nie da się wymienić… Przejechanie kawałka Afryki nie byłoby możliwe bez „tupetu jak taran” wobec ludzi, którzy na każdym kroku chcieli ich oszukać. Czy Pędzącego Bawoła da się sprzedać drożej, niż się kupiło? Przyjdźcie i przekonajcie się!
Uwięzieni na rzece Senegal
  • Studnia bez wody: co piją tubylcy?
  • Walka z senegalską korpucją
  • Na co uważać pod namiotem na Saharze?
  • Czy Passat ruszy na „Allahu Akbar”?
  • „Wybierała się sójka za morze” – dlaczego wszystkie ptaki lecą przez Banc d’Arguin?
  • O pieniądzach na czarnym lądzie

O prelegentach

Admirał Krysowski: Ekonomista, doktorant Uniwersytetu Wiedeńskiego. Fan motoryzacji, kolarstwa i wypraw w nieznane. W podróży preferuje tylny napęd i dużo koni mechanicznych. Zna dobrze Stany Zjednoczone. Ma doświadczenia z policją na całym świecie i kolekcjonuje mandaty.

Kapitan Przebinda: Absolwent lingwistyki stosowanej na UAM Poznań. Miłośnik gór, języków, geografii oraz dzikiej przyrody. Zna dobrze Rosję. Obecnie jest współorganizatorem największej w Europie wystawy żywych pająków i skorpionów, dzięki czemu miał okazję mieszkać w wielu krajach.