Wataha w podróży.
Agata ‚Agi’ Włodarczyk-Bucharowska, Przemek Bucharowski, Diuna

 

Agata, Przemek i Diuna. Razem tworzą międzygatunkową Watahę, podróżniczą rodzinę, dla której nie ma rzeczy nie możliwych…
Na swoim koncie mają już pieszą wędrówkę przez Himalaje Garhwalu nagrodzoną tytułem podróży roku 2013 National Georaphic Traveler i rowerową podróż z Polski, przez Białoruś i Rosję – w mongolski Ałtaj (grand prix Rowertour w kategorii Europa i świat 2014).

W życiu kierują się mottem: „Marzenia się spełniają, trzeba tylko dużo marzyć…” Od niedawna związani z Dolnym Śląskiem, pracują nad stworzeniem górskiej przystani  dla takich jak oni nomadów… bo to właśnie jest ich kolejnym wielkim marzeniem.
Więcej o nich: www.3wilki.pl

Opis prelekcji

 Mongolia na 4 łapach

O tym jak zostaliśmy przemytnikami, czym się różni autostop od autostepu, w czym „wiełosypied” podobny jest do telewizora i dlaczego rowery powinny mieć numery rejestracyjne…

Sakwiarze? To chyba za mało powiedziane… Rosjanie określali nas dosadniej:
– Duraki! Na rowerach z psem? Z Polski do Mongolii? Przecież tam nie ma nawet asfaltu… Z resztą i tak w życiu tam nie dojedziecie!

149 dni w podróży, 6140 km na rowerach i… 100 kilogramów psiego nadbagażu.

Dwoje ludzi i pies – Wataha w Podróży – zdobywcy Travelera National Geographic za podróż roku 2013, tym razem wyruszają na podbój Ałtaju Mongolskiego.

Ale aby nie było zbyt łatwo, jako środek transportu wybieramy rowery. Okazuje się jednak, że to droga jest celem, a przejazd przez Białoruś, Rosję i część Mongolii z Diuną w przyczepce, staje się prawdziwą rowerową Odyseją.