Kosmos na planecie Ziemia – Oceania
Wojtek Mura

Czyli 15 miesięcy w podróży przez Pacyfik. Wojciech Mura zaczynając od Panamy przez Wyspy Perłowe, Kostarykę, Cocos Island, Galapagos… (długo by wymieniać), dotarł do Brisbane w Australii. Brzmi niewiarygodnie? Jemu się udało! Choć zaczynał jako żółtodziób żeglarski na jachcie „Czarny Diament”.

465 dni wyprawy przez bezkresne wody Oceanu Spokojnego pozwoliły mu nie tylko poznać unikatowe miejsca, niezwykłych ludzi, rozmaite kultury i obyczaje ale i odnaleźć siebie. Półroczny pobyt w Nowej Zelandii, czyli jednym z najdroższych państw na świecie, przeżył bez pieniędzy.  Remontował jachty, pracował w hostelach za nocleg i wyżywienie. Łowił węgorze, sadził drzewka, doił krowy, a nawet polował na króliki.

Jak sam mówi były to najwspanialsze dni w jego życiu. „Będąc na wyspach na środku Pacyfiku, poznałem zupełnie inny świat, w którym się zakochałem na zabój!”

 

WOJTEK MURA

www.facebook.com/spacefordream

www.spacefordream.pl

Podróżnik, założyciel stowarzyszenia „Space for Dreams”. Autor poczytnego bloga podróżniczego. Inicjator projektu „Pure Poland”, którego celem jest odwiedzenie wszystkich najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, czyli Parków Narodowych.

Przepłynął Ocean Spokojny, planuje opłynąć Kulę Ziemską. „Uwielbiam planować i tworzyć nowe projekty. Jeżeli mamy wokół siebie właściwych ludzi to MOŻEMY WSZYSTKO!”