Podróżny geomorfolog
Warsztaty geologiczne dla dzieci
Bogdan Tuła

Kamyki pod Cruz de Ferro na Camino

Zapraszam na warsztaty geograficzne dla dzieci i młodzieży na temat rozpoznawania i kolekcjonowania różnego rodzaju próbek geologicznych , skał i minerałów. Z każdej podróżny rowerowej przywożę zawsze geologiczne pamiątki, powodów jest kilka: lubię je zbierać, są jedyne w swoim rodzaju oraz nie są wyprodukowane w Chinach! Podobnie jak piękne zabytki czy barwny folklor, skały opowiadają historię miejsca które odwiedzamy. Warto ją zrozumieć, bo ona właśnie często jest punktem wyjścia opowieści. Poznajmy zatem tą historię i zabierzmy jej świadków ze sobą domu! Jeżeli chcesz się tego nauczyć, zapraszam na moje warsztaty.

 

BOGDAN TUŁA

Bogdan szukający kamyków na Etnie
Od 15 lat zwiedzam na rowerze Europę, zawsze z tym samym kumplem, ale co roku z nową ideą. Wdrapaliśmy się z rowerem na Etnę, przejechaliśmy Łabę od źródeł do ujścia, odwiedziliśmy walijskie Llanfairpwllgwyngyllgogerychwrndrobwllllantysiliogogogoch oraz austriakie Au, zjeżdżalismy Trollstigen i podjeżdżaliśmy Grossglocknerstrasse. I ciągle odkrywamy nasz kontynent na nowo. A gdy nie jeżdżę na rowerze? Uczę geografii, oprowadzam wycieczki po Sudetach i wychowuję z żona szóstkę wspaniałych dzieci.
Jestem też właścicielem firmy rowerowej, która powstała z mojej rowerowej pasji. Prowadzę sklep internetowy www.italiabike.pl i sprzedaję produkty włoskiego producenta.