Turystyka a kolonializm
Dorota Chojnowska i Selim Saffarini

 

Podczas spotkania zastanowimy się, czym jest kolonializm, a czym są nasze poszukiwania turystyczne. Czym jest nasza pogoń za miejscami nieturystycznymi i czym są tak naprawdę te miejsca. Podczas spotkania będziemy szukać również ukrytych znaczeń w otaczającym nas podczas podróży świecie. Podczas naszego spotkania odwiedzimy m.in Gwatemalę, Uzbekistani Meksyk.

O warsztatowcach

Dorota jest dziennikarką, antropologiem kultury i włóczykijem. Przez blisko 15 lat samotnie podróżowała po świecie w poszukiwaniu ludzkich historii. Bo to one interesują ją najbardziej.

Odwiedziłam między innymi następujące kraje: Meksyk, Belize, Gwatemala, Rosja, Czeczenia, Gruzja, Osetia, Liban, Syria, Turcja, Egipt, Europa…

W 2015 roku zbudowała bambusowy rower i jeździła na nim po Iranie. Za tę wyprawę otrzymała nominację do nagrody Travelera przyznawanej przez National Geographic.

Rok temu dołączył do niej Selim Saffarini. Również zbudował sobie bambusowy rower. Teraz już we dwójkę pomknęli do Omanu. Selim od wielu lat zajmuje się serwisowaniem rowerów. Niedługo rozpocznie produkcję rowerów bambusowych.

Swoje przygody i przeżycia opisują na blogu www.alepieknyswiat.pl